Záhradné altánky

Určite ste si už aj vy všimli, že takmer v každej záhrade je dnes už záhradný altánok. Za posledné roky ide tento trend  hore a niet sa čomu diviť. Záhradný altánok poskytne relax, možné posedenie s priateľmi či rodinou a v lete zároveň aj úkryt pred silným slnkom.

S narastujúcim záujmom o zahradne altanky však narastá aj počet firiem, ktoré záhradné altánky vyrábajú a montujú. Ak by ste sa aj vy chceli pustiť do biznisu zo záhradnými altánkami, tak by ste mali byť oboznámení s niekoľkými vecami a ovládať niektoré veci, ktoré by vám pri predaji altánkov mohli pomôcť.

V prvom rade sa určite nesnažte okopírovať iné firmy, ktoré sa zameriavajú na výrobu a montáž záhradných altánkov. Samozrejme je dobré si od nich zobrať určitú inšpiráciu a niečo od nich odkukať, no nesnažte sa byť ako oni. Firiem, ktoré sa zameriavajú na výrobu altánkov, je v dnešnej dobe už celkom dosť a ich počet stále rastie. Preto ak chcete byť firmou, v ktorej si ľudia budú objednávať záhradné altánky, tak musíte do toho priniesť niečo vlastné a niečo originálne. Niekedy stačí naozaj len malá maličkosť, ktorá presvedčí zákazníka navštíviť vašu firmu a rozhodne sa pre vašej produkty. Majte teda na pamäti, že je dobré byť originálni a nápadití.

posedenie-pod-altankom

Dôležitou vecou, ktorú si musíte premyslieť už pred samotným podnikaním je či budete dané altánky len vyrábať, alebo ich budete v záhradách aj priamo montovať. Pokiaľ sa ich rozhodnete aj priamo montovať pre zákazníkov, tak na jednej strane možno budete musieť zamestnať viac ľudí, no na druhej strane tento krok vaši klienti určite ocenia a túto službu využijú. Nie každý je domáci kutil a niektorí ľudia nemajú ani len predstavy ako sa môže taký altánok postaviť. Preto je dobré poskytnúť zákazníkom aj túto službu.

Ďalšou možnosťou je však stavať  altánky ako celok, ktoré sa priamo privezú do záhrady a nie je potrebná žiadna montáž, len sa jednoducho zakotvia do zeme. Táto možnosť znie jednoduchšie, keďže nie je potrebné vynaložiť ďalšie hodiny práce montážou a skladaním altánku. Niektorí zákazníci však preferujú záhradný altánok v záhrade postaviť, no a iní si ho radšej nechajú doviesť. Preto je dobré byť pripravení na obe možnosti.

Toto sú tie najzákladnejšie informácie, ktoré by mal začínajúci podnikateľ so záhradnými altánkami ovládať, pokiaľ chce uspieť na trhu.