Nájdu sa aj takí, ktorí si ešte potrpia na to tradičné?

Chceme byť iní

pecivoSuper veľký sortiment a škála ponuky zasiahol takmer všetky sféry nášho života. Ľudia sa v bussinesse snažia odlíšiť, prilákať na základe inakosti, inovatívnoti a väčšej pestrosti od toho bežného. Doba prináša rôzne trendy a tak spolu s tými módnymi prichádzajú ruka v ruke aj tie stravovacie. Bio a prírodné produkty sú čoraz viac preferované aj keď u jedných sa dajú považovať len za trend a u iných za niečo čo je na hodnotovom rebríčku veľmi vysoko.psenica

Na úvod by sme mohli začať vysvetlením pojmu „alternatívna strava“. Dá sa tak nazvať strava taká, ktorá je odlišná od tej, považovanej za bežnú a líši sa. A čím by sa ľudia chceli líšiť ako prvým??? Svojim vzhľadom predsa. A to najväčšej miery ovplyvňuje to, čo každý deň konzumujú. Môžeme si ako príklad uviezť úplný základ stravovacieho jedálnička, múku. Tá obyčajná, z ktorej naše babky piekli tie najlepšie makové buchty už nie je „IN“. Možno mnohí z Vás nemajú potuchy koľko druhov existuje. A to vôbec nepreháňame ak by sme uviedli číslo vyššie ako 30. Sójová, tekvicová, žaluďová, tapioková a ciroková múka Vám nič nehovorí? Áno, existujú i také.

cukrovinky

Tradícia sa úplne nevytratila

lietadielkoTak ako v strave a nás- dospelých, trendy a sortiment sa mení aj vzhľadom k našim ratolestiam. Našťastie sa však nájdu aj také, pri ktorých si povieme, že vlna technológií a moderných hračiek našťastie nezmietla rokmi overenú kvalitu. Veď to najlepšie pretrvá i rokmi. Toho dôkazom sú napríklad hračky Janod. Spolu s hračkami Montessori sa pri nám pri pohľade na ne vynorí naše vlastné detstvo. Stačilo okázalosti.. estetické, drevené, tradičné.