Pripravte si plány ako skrášliť vašu záhradu túto jarnú sezónu!

Či už ste vášnivým záhradkárom alebo radi oddychujete v prírodnom prostredí, určite je pre vás záhrada miestom, na ktorom sa chcete cítiť čo najpríjemnejšie. Nezáleží na tom, či máte záhradu priamo doma alebo v záhradkárskej oblasti.

Záhrada so svojím prostredím ponúka nielen priestor na oddych osamote, ale aj čas strávený s rodinou a priateľmi. Či už je to poobedné posedenie pri káve, grilovačka alebo oslava narodenín, už nemusíte hľadať dokonalé miesto. Môžete si ho vytvoriť priamo vo vašej záhrade. Záhrada ponúka veľa možností, ako v nej stráviť čas.

Vlastné záhradné kráľovstvo

Veľmi obľúbenou súčasťou záhrad sú práve záhradné domčeky či záhradné altánky. Pri skrášľovaní záhrady môžete začať práve pri nich. Ak vo vašej záhrade nemáte záhradný domček či altánok, teraz je ten správny čas na výber a realizáciu. Záhradné domčeky či záhradné altánky sú totiž veľmi spoľahlivými a praktickými pomocníkmi nielen pri záhradných prácach ale aj oddychu a rekreácii. Dôležité je, aby ste si svoj domček alebo altánok vybrali od predajcu, ktorý ponúka záhradné domčeky či záhradné altánky vyrobené z kvalitných materiálov. Tak svojmu domčeku či altánku zabezpečíte odolnosť, dlhú životnosť a trvácnosť.

Ak už záhradný domček či záhradný altánok je súčasťou vašej záhrady, môžete sa pustiť do jeho zveľaďovania. Využiť môžete napríklad rôzne kvety, s pomocou ktorých si zo záhradného domčeka či altánku vytvoríte záhradné kvetinové kráľovstvo. Obľúbenou a praktickou dekoráciou je v poslednej dobe aj vertikálne záhradná stena, ktorú môžete umiestniť do altánku ako jednu z jeho bočných stien či na terasu záhradného domčeka. To takejto vertikálnej záhrady si môžete posadiť rôzne kvety, rastliny ale aj bylinky, ktoré môžete využiť napríklad aj pri rodinnej grilovačke v záhradnom altánku.

Pekne vykosený trávnik vie tiež pridať do čaru záhrady. Kvalitná robotická kosačka by určite neprišla ako márna investícia pre výzor a poriadok záhrady.

Estetika spojená s pragmatikou

Skrášliť záhradu si môžete aj s pomocou záhradného nábytku, alebo záhradnej sedačky v zahraničí nazývanej aj „patio sofas“. Záhradný nábytok okrem estetickej funkcie bude plniť aj praktický účel. Vytvoríte si miesto na oddych ale aj na privítanie hostí. Pre dokonalý oddych si do záhrady môžete zaobstarať aj hojdaciu lavicu či hojdaciu sieť. Tá sa dokonale hodí aj ho záhradného altánku či na terasu.

Pre skrášlenie záhrady môžete využiť aj materiály, ktoré už doma máte. Vytvorte si zo starého nové a osviežte si záhradu či záhradný domček alebo altánok. Využite napríklad zaváraninové sklá ako svietniky, múdro poskladaná dlažba ktorá bude tvoriť cestičku (tu je dôležité nezabudnúť na leveling system), staré krhle na polievanie ako kvetináče pre vaše bylinky či starý bicykel ako dekoráciu do záhrady.

S trochou kreativity si môžete z vašej záhrady vytvoriť dokonalé miesto nielen na oddych ale aj čas strávený s vašimi blízkymi. Skrášlite si svoju záhradu, vyhrajte sa s farbami, kvetmi, rastlinkami a bylinkami. Využite veci, ktoré nepoužívate a premeňte ich na záhradné dekorácie. Vytvorte si z vašej záhrady miesto, na ktorom sa budete cítiť tak dobre, že sa vám ani nebude chcieť odísť.