Prečo je retro stále v móde?

Ak hľadáte nábytok s patinou a nádychom  histórie, nemusíte hľadať na blšákoch alebo v garáži. V skutočnosti nepotrebujete ani opustiť svoj dom. Je to veľmi jednoduché a rýchle upraviť vaše súčasné zariadenie tak, aby vyzeralo, akoby sa odovzdalo z generácie na generáciu. Všetko, čo potrebujete, je farba, brúsny papier voľné popoludnie a chuť na transformáciu vášho nábytku.

Prečo čakať 50 rokov, keď teraz budete mať kus nábytku, ktorý je tak populárny po celom svete. Jeden náš priateľ si takýmto jedinečným spôsobom skrášlil penzión v Poprade. Svoju útulnú reštauráciu spojenú s kaviarňou premenil na dokonalý priestor v štýle vintage. Zobral si na mušku kaviarenské kreslá, stoly, stolíky, svietidlá, okenné rámy a množstvo iných detailov.

Ak by ste si chceli aj vy zmeniť jednoducho a rýchlo váš priestor a nábytok, stačia vám k tomu tieto veci: šmirgľový papier, štetce alebo valčeky na maľovanie, polyuretán, handričky, farba. Tak, ako môžete vidieť ani do obchodu nemusíte chodiť, lebo tieto potreby sa nájdu hádam v každom dome alebo chalupe.

A prečo ľudia tak milujú retro a vintage kúsky?

  • Pre sentimentalistov zakladajúcich si na vyšších hodnotách, horoskopoch a duchovných záležitostiach  je nákup starožitného nábytku predovšetkým o nostalgii. Tieto kusy v nich vyvolávajú pocity, emócie a spomienky na minulú éru. Niektorí zberatelia sú nadšenci histórie, ktorí podrobne študovali konkrétnu dobu. Iní skúmali svoj pôvod v rodine a hľadajú kúsky, ktoré hovoria o ich dedičstve. Napriek tomu iní hľadajú retro predmety kvôli detským spomienkam. Možno si vybavia nábytok v dome svojich prarodičov a dúfajú, že toto prostredie zopakujú vo svojom vlastnom dome.
  • Pretože starožitnosti nikdy nevychádzajú z módy, niektorí sú k nim priťahovaní jednoducho preto, že je to trendy. Posledná vec, ktorú títo ľudia chcú, je rovnaký konferenčný stolík IKEA, aký majú všetci susedia. Preto sú starožitnosti také silné.