Ako vyzerajú radostné prípravy spojené s príchodom nového člena rodiny alebo za chvíľu sme traja!

Čakáte prvé bábätko a už sa neviete dočkať, kedy ho budete držať v náručí? Tehotenstvo je nádherná doba túžobného radostného očakávania a užívania si pocitu, že vám pod srdcom rastie nový život. Zároveň je to ale aj čas, kedy je potrebné pripraviť množstvo vecí spojených s príchodom Vášho potomka na tento svet. Myslím, že každá maminka predpokladá, že sa jej v podstate celý svet pretočí hore nohami a nič už nebude ako predtým. Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným, poďme sa preto spolu pozrieť na to, čo všetko treba prichystať.

Hotové zázemie

Nie len pre psychickú pohodu je úplne najdôležitejšie mať isté, stabilné zázemie. Ak žijete v podnájme a ste v ňom spokojní, skúste si predĺžiť zmluvu na čo najdlhšiu dobu to pôjde. Ak máte vlastný byt či dom, skúste ho uviesť do stavu, kedy na ňom pár rokov nebude nutné vykonávať veľké zmeny. Určite nie je vhodný čas na rozsiahlu prístavbu a v ideálnom prípade miešačku na betón pár rokov na vašom pozemku neuvidíte.

Základná výbavička

Ďalej budete nevyhnutne potrebovať pre Vaše bábätko len pár drobností. Dôležitá je samozrejme postieľka, kočík či šatka, vanička, plienky, perinka a oblečenie. Pri výbere postieľky je dobre zvážiť nábytok na mieru, hlavne v prípade, ak ju chcete mať spojenú s vašou manželskou posteľou.

 Hodí sa samozrejme milión ďalších vymožeností ako je prebaľovací pult, organizér na kočík či kojaci vankúš. Každopádne je to len na vás a samy najlepšie uvidíte, čo všetko využijete až vtedy, keď to budete potrebovať.