Na čo si dávať pozor pri maľovaní bytu

Maľovanie bytu. Pre niektorých len nepríjemná povinnosť, pre iného nočná mora a pre ďalšieho možno aj povinnosť, ktorá ho celkom baví. Ako to máte vy?

Ja patrím medzi ľudí, ktorí berú maľovanie bytu proste ako povinnosť. Síce si to vyslovene neužívam, ale určite sa z toho nerútim. Minule sme s priateľom maľovali celý byt. Bola to pre mňa cenná skúsenosť. Prinášam vám pár rád, tipov a trikov, na ktoré som počas maľovania prišla.

  1. Všetko, čo nechcete, aby bolo pomaľované si zakryte. Ja viem, je to otrava. Ale je to menšia otrava, ako keď potom musíte odstraňovať farbu z vecí, ktoré zafarbené byť nemajú. Určite si zakryte všetky sieťové prvky, dávať to dole z nich je neskutočne nepríjemné.
  2. Keďže sme pri maľovaní použili farby viacerých značiek, môžem vám odporučiť, tú s ktorou sa mi maľovalo najpríjemnejšie. Bola to značka farby trnava.
  3. Ak máte tú možnosť prespať niekde u rodiny či kamarátov. Urobte to a radšej si vymedzte na maľovanie dva celé dni. Za jeden deň to možno stihnete, ale bude to blázinec a nebudete robiť nič iné. Ak si na to vymedzíte plné dva dni, príjemne vám to utečie, ale zároveň sa z toho nezbláznite.
  4. Pozvite si na pomoc kamarátov. To, čo bolo niekedy úplne bežné a teda to, že si ľudia medzi sebou pomáhali sa dnes už veľmi nevidí. Možno vám bude nepríjemné o pomoc požiadať, ale vyskúšajte to, stojí to za to. A myslím, že budete príjemne prekvapení ochotou vašich kamarátov a rodiny. Urobte im za to obed a celodenné občerstvenie a radi prídu aj nabudúce.
  5. Dajte si záležať na výbere farieb a zvoľte niekde aj inú ako bielu. Inšpirujte sa na napríklad na Instagrame a budete prekvapení ako jednoducho sa dá byt dizajnovo namaľovať.

Tak do maľovania. Prajem vám, aby to šlo od ruky.