Katka a jej príbeh

Katka od malička snívala o veľkej rodine. Skoro ako každé malé dievčatko sa najradšej hrala s bábikami. Mala hromadu bábik a mala pre ne celý kočíkový park. Športový kočík, kočík pre dvojičky, retro kočík. Skrátka, Katke bolo od malička jasné, že byť matkou je jej životným poslaním.

Ako začala Katka dospievať, jej životné ciele a zámery sa zamerali na štúdium práva. Katka mala veľký zmysel pre spravodlivosť a chcela zmeniť svet k lepšiemu. Na Vysokej Škole bola premiantkou s neskutočným prospechom a ohromujúcimi študijnými výsledkami. Všetku svoju energiu vkladala do štúdia, chcela mať čo najlepšiu východziu polohu pre potencionálne budúce povolanie.

Počas štúdia začala chodiť s Milanom, pre ktorého tvorilo štúdium podstatnú časť života, rovnako ako to mala Katka. Milan sa zaoberal technikou a jeho pracovný zámer bol vyrobiť, čo najviac výkonný kompresor.

Po ukončení štúdií, sa Katka aj Milan veľmi jednoducho zamestnali a za malú chvíľu boli veľmi úspešný vo svojich oboroch. Ich život tvorila predovšetkým práca. Tak to šlo niekoľko rokov. Obidvaja boli spokojný, pracovitý a v podstate si splnili svoje kariérne sny.

Keď mala Katka 35 rokov, uvedomila si, že napriek tomu, že dokázala v živote všetko, nie je úplne spokojná a niečo jej k životu chýba. Netrvalo dlho, kým si uvedomila, že to, čo jej chýba sú deti. Potom ako sa porozprávala s Milanom, zistila, že aj on už istú dobu rozmýšľa nad tým, že by nejaké deti už chcel.

Začali sa teda snažiť o bábätko. Ako správni intelektuáli, si naštudovali presný proces oplodnenia, Katka sledovala svoje plodné a neplodné dni, posuny ovulácie a podobne. Všetko mali pod kontrolou a boli si istý,  že Katka bude za chvíľku tehotná.

Po nejakom čase však prišli na to, že sú určité oblasti v živote, ktorá sa nedajú naštudovať, ovládať a mať pod kontrolou, vykašľali sa na plodné a neplodné dni, počítanie cyklu, ovulačné testy a podobne a nechali to ako sa hovorí na život sám. Oplatilo sa a dnes má Katka doma trojmesačné dieťatko.