Starostlivosť o rôzne typy pleti – ako pomáha micelárna voda?

Micelárna voda je hodným prostriedkom pre každodenné odličovanie a ošetrovanie vašej pleti. Spája v sebe zložky odličovacieho mlieka, pleťovej vody a pleťového tonika, navyše je bezoplachová. Molekuly, tzv. micely, disponujú schopnosťou viazať na seba tie najdrobnejšie nečistoty, ktoré sa na pleti usadzujú z vonkajšieho prostredia, bez pocitu podráždenia a mastného filmu na povrchu pokožky.

Mastná pleť

Prejavuje sa upchatými pórmi, veľkými a častými vyrážkami po celej tvári, čiernymi bodkami. Výsledkom nevhodného zloženia kozmetiky, ktorá upcháva póry, a následným vznikom závažného akné, sú tmavé jazvy a pigmentové škvrny. Starostlivosť o mastnú pleť si vyžaduje doplniť výživu zvnútra v podobe vlákniny, vitamínov, aminokyselín, antiseptických produktov a vyživenie zvonka kombináciou AHA a BHA exfoliantov, ktoré prečistia póry. Úloha micelárnej vody spočíva v zmiernení negatívnych príznakov a tvorby nadmernej mastnoty.

Zmiešaná pleť

Náchylná pre tvorbu vyrážok, zväčšených pórov a mastnej pokožky v T zóne. Podráždená, citlivá a napnutá pokožka je pokrytá čiernymi uhrami, upchatými pórmi a hnedými škvrnami. Zamerajte sa na prírodné a nevysušujúce zložky – kyselinu salicylovú a kyselinu hyalurónovú, dostatok prísunu vitamínu C a hydratáciu bez prísad a ťažkých olejov, ktoré upchávajú póry. Aj v tomto prípade je vhodné v rámci čistiacej rutiny zaradiť micelárnu vodu, ktorá podporuje regeneráciu a rovnováhu pleti.

Normálna pleť

Vyznačuje sa mastnotou v oblasti T zóny, rozšírenými pórmi, hyperpigmentáciou, viditeľnejšími príznakmi starnutia, zvýšenou tvorbou mazu v letnom období či napnutou a suchou pokožkou v zimnom období. Zamerajte sa na antoxidanty pre odolnosť pleti voči vonkajšiemu prostrediu. Starostlivosť zvonka si zabezpečíte jemným ošetrovaním pleti navlhčeným tampónom v micelárnej vode Sensibio H2O.

Citlivá pleť

Náchylná k začervenaniu, dehydratácii a k tvorbe ekzémov. Známky starnutia sa prejavujú hnedými škvrnami, výraznými vráskami, napnutím a upchatými pórmi v T zóne. Tento typ pleti potrebuje jemnú a kvalitnú starostlivosť v podobe výživy zvnútra aj zvonka. Je dôležité pokožku vyživiť, upokojiť a nedráždiť. Siahnite po daroch prírody v podobe čajov, dužiny z Aloe vera, vitamínov, stopových prvkov dostupných v ovocí, zelenine, orechoch. Na upokojenie citlivej pleti použite prípravky bez konzervačných látok, parfumov a na záver pleť jemne osušte. Vhodné je použiť micelárnu vodu Sensibio H2O AR, Sensibio Tolerance +, Sensibio light.

Prípravky Sensibio značky Bioderma sú vhodné v zásade pre akokoľvek citlivú pokožku. Netreba opomenúť ani výhodné balíčky a akčné ponuky produktov Sensibio, ktoré môžete kúpiť vo vašej lekárni či online na internete. Informácie o kompletných balíčkoch a jednotlivých produktoch nájdete na webovej stránke kozmetiky Bioderma.