Prototyp muža 21.storočia

Aj keď sa môže zdať, že stereotypne sa stále „mužstvo“ vníma optikou minulého storočia, klasický moderný muž novej generácie je už úplne nový druh. Väčšinou.

Čím sa vyznačuje?

Tak ako vidíte na obrázku, vystajlovaný chlapík s lattečkom v ľavej ruke a smartphonom v druhej ruke, nie je dnes ničím nevídaným. Pravdepodobne ide z nejakého cool meetingu nového coworkingového miesta, kde bude priestor k inovatívnym startupovým projektom. A veľmi pravdepodobne je jeho slovník veľmi podobný predošlej vete…

Je tiež dosť možné, že nebude vedieť opraviť svetlo v byte či vymeniť plynovú bombu. Na záhrade uprednostní robotickú kosačku a ruky si prácou veľmi nezašpiní. Netvári  sa, že sa do všetkého vyzná a výmenu kompresora v aute radšej nechá odborníkom.

Možno bude vedieť viac receptov ako vy a nehanbí sa, že po večeroch cvičí pilates. Pretože vie, že je to dobré pre jeho zdravie. Je tiež možné, že ho uvidíte so zeleným smoothiem v ekologickej fľaške ako si užíva svoj ranný beh po parku.

Upratuje! Vie ako sa používa vysávač a kde sa zapne práčka. A nie len keď býva sám, často pomáha aj svojej žene. A nielen s upratovaním. Pomáha aj s deťmi. Nosí, prebaľuje, kúpe a uspáva.

A niekedy zase vôbec nie. Niekedy je muž 21.storočia mužom, ktorý všetko doma a na záhrade opraví, ale netuší, kde je doma vysávač. Nepomôže s deťmi, ale vie, kde je v aute kompresor a ako ho vymeniť. Niekedy je  tento muž mužom, s ktorým by ste sa nebáli ísť na opustený ostrov, pretože viete, že si poradí a do večera máte strechu nad hlavou.

Tak nechajme mužov, nech sú takí, akí chcú byť.