Firmy na predaj

Denne sa stretávate s rôznymi firmami, spoločnosťami a možno aj sami nejakú vlastníte. Ale už vás nebaví rozvíjať a budovať jednu vlastnú spoločnosť a chceli by ste ju predať, prípadne vás zaujalo podnikanie s predajom firiem? Potom ste na správnom mieste.

business-for-sale

Pre začiatok by bolo dobré si uvedomiť, či spĺňate hlavné predpoklady na úspech v tomto smere podnikania. Musíte rozumieť podstate podnikania, právnej forme podnikania a samozrejme jeho organizácii. Ak chcete tvoriť firmy na predaj, zvážte si tiež spoločníkov, ktorí do toho s vami pôjdu, pretože je dobré mať okolo seba odborníkov a to v ideálnom prípade s dlhoročnými skúsenosťami. Budete potrebovať ovládať právo a účtovníctvo. Časté legislatívne zmeny zapríčiňujú nemožnosť zohľadňovania mnohých faktorov v podnikateľských plánoch. To sa odráža v existenčných problémoch firiem. Vy by ste mali byť tí, ktorí budú tieto problémy riešiť, prípadne im budete predchádzať.

V čom všetkom spočíva práca v spoločnosti, ktorá má firmy na predaj? Sprostredkovávate predaj vašej firmy s.r.o. a zakladáte nové firmy s. r. o. podľa požiadaviek klienta. Zariaďujete klientom získanie živnostenského oprávnenia na prevádzkovanie voľnej živnosti, remeselnej živnosti, viazanej živnosti. Poskytujete odborné a vecné konzultácie, pre vašich klientov, aby ste ich oboznámili s firmou, ktorú chcú kúpiť a jej prípadnou doterajšou činnosťou. Klienti si vo vašej spoločnosti budú môcť vyberať z veľkého portfólia. Vzhľadom k tomu, že sa v súčasnosti takýto biznis na Slovensku v celku rozmáha, je potrebné mať dostatočné množstvo rôznych typov firiem. Sú nimi napríklad ready made s. r. o., offshore a onshore spoločnosti. Ready made platca DPH sú firmy založené len za účelom ďalšieho predaja. Tieto firmy na predaj sú aktuálne zrejme najväčším lákadlom ako pre vás, tak aj pre novo zakladajúce sa firmy. V priebehu 24 hodín odovzdávate spoločnosť do rúk nového konateľa a po zápise zmien v Obchodnom registri je novým majiteľom spoločnosti váš klient  a vy ste úspešne predali firmu. Tento proces trvá približne jeden týždeň. Bezpochyby nebudete mať problém ani s predajom offshore spoločností, ktoré sú známe ako daňové raje. Poskytujú množstvo skvelých investičných príležitostí a nevyžadujú si fyzickú prítomnosť majiteľa firmy pri riadení.

handshake-firmy

K službám, ktoré môžete poskytovať, okrem vyššie uvedeného, je zakladanie spoločnosti podľa predstáv klienta, konzultovať všetky jeho kritéria, požiadavky a potreby. Dôležitý je tiež prístup a nie je klient ako klient, preto ich treba brať individuálne. A keďže skôr, či neskôr budete predávať aj spoločnosti v zahraničí, budete musieť sledovať zmeny, ktoré tam vyvstanú a reagovať na ne. Skrátka poskytujete absolútnu spokojnosť svojim klientom.