Chcete schudnúť? Inšpirujte sa s nami!

Tiež sa vám stalo, že vám spolu s číslom veku úmerne rástlo aj číslo na vašej váhe? Nie ste v tom sám či sama. Veľa z nás sa v mladosti nikdy nijak neudržovalo, ale vždy vyzeralo nejako v rámci normy. Po 25 to však nejako začína rapídne stúpať a ak žijete sedavým spôsobom života a nijak špeciálne si nedávate pozor, kilá sa na vás začnú lepiť. A bohužiaľ, občas to dôjde až do takej miery, že už nebude stačiť malá diétka na týždeň, a beh raz za dva. Ak sa vás BMI index vyšplhal nad 30, je to alarmujúce a je načase s tým niečo začať robiť.

Nečakajte už na nič. Ani na nový mesačný horoskop a jeho priaznivé prognózy ani na zmenu práce. To si totiž vždy hovoríme.  Začnem „až“ niečo. Až budem mať novú prácu, až sa presťahujem od rodičov, a tak ďalej a tak ďalej.

Jasné, nová online marketingová agentúra a vy medzi členmi jej vedenia, vie byť dostatočnou motiváciou vyzerať reprezentatívne a dostať sa do formy, ale načo čakať. Čím skôr začnete, tým budete skôr vyzerať k svetu.

Takže, začnite hneď dnes. Žiadne výhovorky. Začnite aspoň nejako, jednoducho, veľmi nad tým nešpekulujte, proste začnite hneď a postupne budete prichádzať na to, čo je pre vás najvhodnejšie.

Základné princípy:

  • Znížte príjem, zvýšte výdaj – v preklade, menej jedzte, viac sa hýbte
  • Na začiatok jedzte pestrú stravu, bielkoviny, sacharidy, tuky a hlavne zeleninu, dostatok zeleniny.
  • Každý deň sa hýbte akokoľvek, aspoň 20 minút,
  • Minimálne tri krát do týždňa si doprajte KARDIO cvičenie a poriadne sa vypoťte
  • Netýrajte sa v obmedzovaní v jedle, hlavne keď ste zvyknutí  jesť viac, musíte to obmedzovať postupne, ALE vynahraďte si to cvičením. Neriešte kalórie aspoň nie na začiatku. Viac jedla = viac cvičenia
  • Vydržte

Držím vám palce!