Aké deky sú vhodné pre bábätká?

bábätko v detskej deke

Má vás onedlho byť v rodine viac alebo niekto blízky z vašej rodiny čaká prírastky? Potom by ste mali mať prehľad o potrebnej detskej výbave, ktorá by dieťatku nemala v žiadnom prípade chýbať. Výbava by mala obsahovať tiež detské deky, ktoré sú veľmi dôležité. S výberom deky súvisia aj fusaky, ktoré sa využívajú v zimnom období. Práve fusaky vytvoria pre deti ideálne teplotné podmienky, aby mohli vyjsť von. Avšak ich výber nie je vždy jednoduchý, pretože musia dieťatku vo všetkom vyhovovať. 

Účel detskej deky 

Bábätká a menšie deti nemajú dobre vyvinutý termoregulačný systém, a práve preto je dôležité, aby sme ich udržiavali v teple. Deky sa nepoužívajú len v postieľke, ale aj v kočíku. Musia byť mäkké a mať termoregulačné vlastnosti. V zime sa využívajú pre deti na udržanie tepla fusaky.

Materiál deky pre deti

Kvalitná a materiálovo príjemná deka je základ pre každé bábätko, vďaka ktorej sa bude cítiť pohodlne. Veľakrát vyberáme niečo preto, že sa nám to páči, avšak dizajn by nemal byť na prvom mieste. Nie vždy je to, čo považujeme za pekné aj naozaj kvalitné a praktické. Často používaným materiálom pre detské deky je bavlna, ktorá má veľa pozitívnych vlastnosti. Bavlna je mäkká, priedušná, je možné ju prať a nezráža sa, okrem toho tiež absorbuje vlhkosť. Flanel je teplý materiál, ktorý má tiež dobrú priedušnosť. Detské deky z flanelu sú veľmi jemné, príjemné a hladké na dotyk. Detské deky sa vyrábajú aj z polyesterov alebo syntetických polyesterov. Polyester je nekrčivý materiál, ktorý rýchlo schne. 

Použitie detskej deky

Farby dokážu ovplyvniť veľa vecí a niektoré pôsobia príjemne na ľudskú psychiku. Ovplyvňujú tiež naše pocity a nálady, predtým ako sa rozhodnete kúpiť deku, by ste mali vybrať tiež vhodnú farbu. Tiež by ste mali dbať na to, aby obrázky alebo motívy na deke nerušili bábätko. Detské deky sú vhodné na používanie do postieľky, kolísky, kočíka alebo na prikrytie. Väčším deťom môžete vybrať deku, ktorá bude mať výraznejšie motívy a vzory.