Partnerská kríza

partnersa kriza

V dnešnom svete je veľmi silná tendencia to, čo nefunguje zahodiť, miesto toho, aby sme našli pokazenú súčiastku a opravili to. Čo si o tom myslíte? Aká je vaše skúsenosť?

Myslím, že táto tendencia, postoj či pohľad k zahadzovaniu vecí sa presúva aj do našich partnerských vzťahov. Čoraz častejšie sa stáva, že pri prvých problémoch chceme vzťah zahodiť namiesto toho, aby sme sa ho pokúšali opraviť. Nie je to nič nezvyčajné, myslím, že skoro v každom partnerstve môžu nastať chvíle, ktoré nie sú práve najružovejšie. Podľa môjho názoru je však najdôležitejšie hneď to nevzdávať, nájsť, čo nefunguje a pokúsiť sa to opraviť.

Čo však, ak neviete nájsť spoločnú reč? Nič výraznejšie, čo by mohlo váš vzťah poškodiť sa neudialo, len sa akosi už neviete spoločne porozprávať? V tomto prípad skúste začať od seba. Čo sa zmenilo? Neprestali ste robiť všetky tie zaujímavé veci o ktorých ste sa predtým s partnerom rozprávali a trávite čas už len spolu? To totiž býva jedna z príčin kedy partnerstvo stratí iskru. Partneri chodia v tom lepšom prípade samy len do práce a zvyšok času si venujú samy navzájom. Chvíľku je to síce vzrušujúce, ale po istej dobe to proste začne byť nudné. Aj keď by mali spolu partneri pre zdravo fungujúci vzťah tráviť dostatok času, nemalo by sa to preháňať. Najväčšia chyba, ktorú môžete urobiť je pre partnerstvo stratiť samého seba. Stretávajte sa so svojimi kamarátmi, venujte sa svojim koníčkom, čítajte si, zaujímajte sa o to, čo vás baví a potom nemusíte mať obavy, že nebudete mať so svojim partnerom, čo zdieľať.

Príklad na témy k rozhovorom? Môže to byť naozaj čokoľvek.Baví vás zdravá výživa? Čítajte si o tom a obohaťte svojho partnera o nové informácie z tejto oblasti, myslíte, že vie, čo je kremelina? Povedzte mu o nej. Zaujímate sa o interiérový design? Prezrite si stránky designu ekoma a podeľte sa s Vašim partnerom o to, čo ste sa dozvedeli.